Branchepartijen willen ook stimulering nieuwbouw
Diverse branchepartijen hebben minister Blok vorige week in een brief opgeroepen de recente stimuleringsmaatregelen voor de bouw ook toe te passen op energiezuinige nieuwbouw.
De partijen, waaronder Bouwend Nederland, schrijven in een brief dat het toepassen van de maatregelen op energiezuinige nieuwbouw de overheid niets kost. Ze willen dat de minister de financierbaarheid van energiezuinige nieuwbouw verbetert door de lage energielasten van een zuinige nieuwe woning zwaarder mee te laten wegen bij de financiering. Daarnaast willen de partijen dat het verhoogde budget voor startersleningen ook beschikbaar komt voor doorstarters die van een bestaande koopwoning naar nieuwbouw willen verhuizen. Dit zou de doorstroming op de woningmarkt aanzienlijk vergroten.
Bouwend Nederland en de partners vragen ook het verlaagde BTW-tarief van 6% tevens toe te passen op nieuwbouw en eventueel ook op de grondprijzen. Nu is de regeling alleen van toepassing op renovatie en verbouwingen. Een laatste maatregel waartoe de branchepartijen oproepen, is om het nog op te richten energiebesparingsfonds voor de bestaande bouw ook te gebruiken voor energiebesparing in nieuwbouw.
bron: Bouwend Nederland
Discussie zien we graag op Aannemervak, maar wel met respect voor elkaar. Wij vragen daarom om onder volledige naam te reageren. Lees onze andere regels voor discussie hier. Met het plaatsen van een reactie verklaart u zich akkoord met deze regels.